CZ SK HU

Anne Terpstra a Carolina Bohé poprvé dosáhly na pódium XCC. V XCO úspěšně obhájil GFRT svou vedoucí pozici v celoročním bodování týmů

Ghost Factory Racing Team ubránil silnými výkony v XCC a XCO svou vůdčí pozici v celoročním bodování týmů. Zvláště, a především sami sebe, překvapily Anne Terpstra a Caroline Bohé v XCC – umístily se na druhém a třetím místě. V XCO si pak bez váhání přivlastnily místo páté a šesté. Nicole Koller finišovala na silném 24. místě za podmínek, které jí nevyhovovaly. Finja Lipp opět skórovala v TOP 10.

 

 

Mistrovství světa v Cross Country zažilo v roce 2020 poměrně spontánní premiéru, když se přesunulo do Leogangu. Od té doby se tato trasa proslulá zejména strmými stoupáky zapsala mezi pravidelné závodiště MS v XC. Tentokrát panovalo nevlídné počasí, které akci ani trochu neprospělo. Vytrvalý déšť trasu v mnoha částech výrazně prohloubil. Naštěstí přestalo pršet v pátek, kdy se jel Short Track. Během víkendu pak trasa postupně vysychala.

 

          

 

Trasa Short Track byla ve srovnání s dosavadními trasami letošní sezony rozdílná – v reakci na její prudké stoupáky z loňska se GFRT rozhodl zvolit konzervativní přístup. Správná volba. Nikolle Koller jen těsně minula místo v prvních třech startovacích řadách, zatímco Nadine Rieder si 18. místem startovní pozici z třetí řady zajistila. V TOP 15 se umístily Carolina Bohé a Anne Terpstra. A to se ani nemusely příliš vrhat do rizikových situací. Během závodu se dokázaly stále více přibližovat k vedoucím závodnicím, aby poslední kolo dojely v TOP 5. Temperamentními útoky se vzdalovaly svým soupeřkám a po projetí cílovou páskou skončily ve vzájemném objetí. „Upřímně – snila jsem o tom, že budu letos v první řadě. Skončit rovnou na pódiu je však šílené! Celý závod jsem se držela blízko Anne a věděla jsem, že máme dobré pozice. Zdá se, že náš plán vyšel. Úžasné. Nevím, co říct.“ Zářila po závodě štěstím dánská šampionka. Její holandská spoluzávodnice přitakala. „V cílové zatáčce jsem se otočila, abych věděla, zda sprintovat. Jediný, kdo byl za mnou, byla Caro. Začali jsme oslavovat už před cílovou páskou. Tento zážitek nic nepředčí. Získaly jsme své první pódium na XCC.

 

         

 

 

Finja Lipp se inspirovala taktikou zkušenějších kolegyň. Závod začala mírně a snažila se kontrolovat výdej energie. „K ránu trasa dobře vyschla a podmínky mi vyhovovaly. Měla jsem ale respekt z délky trasy a především ze strmých stoupání, takže jsem začala spíše pohodově. Taktika fungovala a já byla s trochou štěstí schopná vypracovat se z 15 místa na místo 10. Skvělé – nečekala jsem, že se závod takto povede.

 

          

 

 

Svůj den však neměla Nadine Rieder. Sama to dokonce ani nedokázala vysvětlit. „Dnes jsem prostě nebyla ve své kůži a po dobrém startu jsem ve své podstatě jen seděla v parku.“ Umístila se na 30. místě.

 

 

Zato Nicole Koller byla se závodem, jehož podmínky jí vůbec neseděly, nadmíru spokojená. „Tato trať rozhodně nepatří mezi mé oblíbené. Taky nemám ráda teplo. A právě proto byl dnes opravdu dobrý den. Hned na začátku jsem dokázala najít svůj rytmus a dosáhnout cílů, které jsem si stanovila. V poslední době jsem nebyla spokojená s žádným svým závodem, ale dnes se vracím domů s dobrým pocitem. A především gratuluji svým dvěma kolegyním, které nám všem udělaly senzační víkend!

 

 

Jako pár spolu létaly celý víkend Caroline Bohé s Anne Terpstrou. A nejinak tomu bylo na trati XCO. Závod začaly mírně, v TOP 15, a kousek po kousku se propracovávaly vpřed. Dánskou šampionku nezastavila ani havárie. „Celý závod jsem před sebou koukala na Annu. To bylo super. Sice mě v jednu chvíli potkala drobná havárie, ale nenechala jsem se zastavit. Stálo mě to nějaký čas, ale naštěstí se nestalo nic vážného. Skončit opět šestá je tak strašně moc cool. Vrcholově závodit na Světovém poháru je taková zábava! Jsem vděčná všem, kteří mi pomohli dostat se až sem. Společně s týmem prostě jen zažíváme dobré časy, bavíme se, pomáháme si, a já jsem nesmírně ráda, že jsem součástí toho všeho. Také proto jsem měla možnost předčasně prodloužit svůj kontrakt o několik dalších let. Nedokážu si představit, že bych šla jinam. Mám tady perfektní podporu, takže rozhodnutí bylo jasné a logické. Díky všem!

 

         

 

 

Své třetí pódium v sezoně oslavila nesmírně šťastná Anne Terpstra. „Popravdě jsem neměla nohy v nejlepší kondici a nemohla jsem jet rychleji, ale z výsledku jsem více než šťastná. Leogang není moje oblíbená trať a pravděpodobně ani nikdy nebude, takže jet domů s dvojitým umístěním na pódiu je mnohem více, než v co jsem doufala. Caro se mě opět držela celý závod, který byl díky tomu ještě víc v pohodě. Všichni dohromady jsme si to perfektně užili a ještě můžeme na příštím závodě startovat se žlutými čísly. To by před začátkem sezony nikdo nečekal. Díky všem za skvěle strávený společný čas. Už se nemůžu dočkat dalších závodů!

 

 

Díky silným výkonům obhájil GFRT svou vedoucí pozici a získal právo nosit žlutá čísla i v příštím závodě.

klikni pro velký obrázek