CZ SK HU

Caroline Bohé poprvé stanula na stupni vítězů v kategorii Elite. GFRT ubránil vedoucí pozici v celoročním bodování týmů

Nové Město na Moravě, 15 května 2022: Skvělými výkony v XCC a XCO uhájil GHOST Factory Racing Team svou vedoucí pozici v celoročním bodování týmů. Finja Lipp potvrdila perfektní formu z minulého týdne 16. místem. V disciplíně XCC skončily všechny čtyři jezdkyně GFRT závodící v kategorii Elite v TOP20, silné výkony podaly opět i v XCO. Anne Terpstra dokázala zopakovat svůj úspěch v TOP10 a skončila 9., Nadine Rieder 19. a Nicole Koller uzavřela závod na 22. místě. Caroline Bohé překonala svůj nejlepší výsledek kariéry z Brazílie a získala páté místo. A to závodila v kategorii Elite teprve potřetí!

Není divu, že závod v Novém Městě je stále populárnější. Konal se již podesáté a stejně jako minulé ročníky překypoval dobrou atmosférou a perfektními výkony závodníků. Diváků dorazilo požehnaně, na biatlonovém stadionu to vřelo jako obvykle a jezdci si pochvalovali skvělou závodní trať. Na rozdíl od předchozích let se rozhodlo přispět i počasí, které světovou špičku závodníků XCO přivítalo sluníčkem.

Cross Country Short Track se odehrál na zbrusu nové trati, na které bylo nutné zvolit velmi taktický způsob jízdy. Nicméně všechny jezdkyně GFRT byly výborně připraveny a dokázaly si zajistit dobrou pozici. S 9. místem si Anne Terpstra pojistila startovací místo z první řady, díky 16. místu startovala z druhé řady Caroline Bohé a Nicole Koller s Nadine Rieder v rámci TOP20 také začínaly nedělní závod z předních pozic.

Perfektní výkon z minulého týdne dokázala v sobotu potvrdit Finja Lipp. Po 9. místě v Albstadtu byla více než spokojená s místem 16., které získala tento víkend: „Start byl na mě příliš rychlý a já se jen snažila nerozklepat se a neztratit příliš moc času. I tak jsem se propadla až na 40. místo a pak se musela těžce propracovávat zpět dopředu. To mě natolik zaměstnalo, že jsem neměla čas myslet na cokoliv jiného. Jsem více než šťastná, že jsem skončila mezi TOP20. S týmem jsem prožila další skvělý víkend.

Smířlivá nálada ovládala po náročném víkendu v Albstadtu Nicole Koller: „Dnes se mi podařilo realizovat téměř vše, co jsem si naplánovala. Mysl jsem měla správně nastavenou. I přesto, že závod začal velmi rychle, dokázala jsem vydržet až do konce. Jsem s tímto víkendem spokojená a doufám, že na něm budu v budoucnu stavět. Jsem vděčná za podporu, bylo úžasné vnímat, jak za mnou všichni v každé situaci stojí. To vám dodá dobrý pocit i ve chvílích, kdy se nedaří.

Výrazné zlepšení zaznamenala Nadine Rieder. Zejména ve srovnání s předchozími ročníky závodu v Novém Městě: „Tuhle trať se všemi těmi kořeny a technickými pasážemi jsem kdysi opravdu nenáviděla. Tentokrát jsem měla celý víkend dobrou náladu. I přes to, že mám stále potenciál technicky se zlepšovat, vidím velký progres. Zvláště v porovnání z mými prvními závody, o soutěžích v Novém Městě ani nemluvě. Dnešní den byl dalším velkým krokem vpřed. Sezona teprve začíná a zbývá ještě dost času. Moc se těším na další závody!

Značně nespokojená byla bezprostředně po závodu Anne Terpstra. Obzvláště s prvním kolem: „Ze začátku jsem vůbec nedokázala udržet tempo. Najednou jsem se ocitla na 35. místě v bezpočtu osobních soubojů. Od druhého kola už jsem ale byla schopná postupovat konstantně vpřed. Už vím, na čem zapracovat. Nakonec jsem ráda, že si domů odvážím 9. místo. Dnes ale veškeré mé gratulace jednoznačně patří Caro. Poslední roky hodně dřela, posunula se vpřed mílovými kroky a dnes spolu můžeme slavit její první umístění na stupni vítězů v Elitní kategorii. Skvělý závod, Gratuluji!

Právě zmíněná Dánská šampionka Caroline Bohé se svému úspěchu dlouho zdráhala uvěřit. Ještě hodiny po závodu byla němá úžasem: „Podobně jako pro Anne byl i pro mě začátek závodu příliš rychlý. Rozhodně jsem nepatřila mezi TOP20. Nicméně moje nohy byly dnes v opravdu skvělé kondici a byla jsem schopna postupně obsazovat přednější a přednější příčky. Nejen stoupání, nýbrž i sjezdy se perfektně vydařily. Ke konci začalo být vše velmi napínavé, znovu jsem soupeřila s Jolandou [Neff] a Monou [Mitterwallner]. I když jsem v cílovém sprintu věděla, že výsledky budou velmi těsné, dala jsem vše do toho, abych ubránila pozici mezi nejlepšími jezdkyněmi a nespadla zpět na šesté místo. Takže jsem uhájila páté místo, místo abych zamířila na čtvrté – to je můj příští cíl. Děkuji všem, kteří mě na mé cestě podporují, trenérovi, fanouškům i celému týmu – čas strávený s vámi je super cool. Nemůžu se přestat usmívat.

Opravdu silný výkon všech závodnic pomohl uhájit první místo v celoročním bodování GFRT a pojistit, že všechny závodnice budou na čtvrtém závodu sezony startovat znovu se žlutými čísly.