CZ SK HU

Ghost Factory Racing Team. Nová sezona, nová závodnice, nový dres

Do nové sezony vstupuje Ghost Factory Racing Team v novém složení a s novým dresem. Od svého založení se GFRT kontinuálně vyvíjel, jeho hodnoty však zůstávají stejné dodnes - fair play a respekt nejen uvnitř týmu, ale také vůči konkurenci.

 

 

Od svých počátků je značka Ghost spojena s horskými koly a již řadu let je spolehlivým partnerem mnoha vrcholových sportovců. Po počátečním nabytí zkušeností s profesionálním angažmá ve světě MTB závodů se Ghost rozhodl v roce 2011 založit vlastní cyklistický tým – Factory Racing Team. Jeho primárním cílem je navázat kreativní spolupráci mezi výrobcem a aktivně závodícími sportovci.

 

První olympijská medaile získaná v Pekingu roku 2008 potvrdila výkonnostní potenciál kol Ghost. Následovalo 10 let úspěchů, kdy na nich závodníci vyhráli bezpočet národních i mezinárodních závodů – od německé Bundesligy přes Světový pohár až po mistrovství Evropy i Světa.

 

   

Caroline Bohé                                                                 Nicole Koller

 

Během let se Ghost Factory Team kontinuálně vyvíjel a proměňoval. V současnosti jej tvoří pět talentovaných závodnic, z nichž každá je z jiné země. GFRT je díky tomu národnostně nejrozmanitější MTB tým účastnící se Světového poháru. Bez povšimnutí by také neměl zůstat průměrný věk jeho sportovkyň – 23 let.

 

   

Anne Terpstra                                                            Finja Lipp

 

Čtyři závodnice, které v barvách GFRT jezdily již loni, tedy Caroline Bohé z Dánska, Nicolle Coller ze Švýcarska, Anne Terpstra z Holandska a Finja Lipp z Německa mezi sebou letos přivítali novou posilu - Islu Short ze Skotska. Svérázná skotka ihned po svém příchodu šířila dobrou náladu a celému týmu vlila do žil novou energii.  Blíže se s ní seznámíme v příštím článku na našem blogu. 

 

Isla Short

 

Závodní úspěchy GFRT potvrzují správnost jedinečného přístupu, který uplatňuje; v horské cyklistice lze dosáhnout skvělých výsledků především díky vzájemné důvěře, spolupráci, vědomí společného cíle a silnému týmovému duchu. Důležitou součástí filozofie GFRT je fair play a respekt nejen mezi týmovými závodnicemi, ale uplatňování stejných hodnot i vůči konkurenci.

klikni pro velký obrázek